Naprawdę dobre szkolenia z pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy w domu czy dla firmy? A może indywidualny albo dla rodziców?

Kursy pierwszej pomocy w Poznaniu realizujemy od 2006 roku. Poznań to największe miasto w zachodniej Polsce, piąte pod względem liczby mieszkańców. Stolica Wielkopolski jest szóstym miastem pod kątem powierzchni. Aglomeracja poznańska zaś stanowi kumulację ponad miliona ludzi. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy. Poznań jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki. Międzynarodowe Targi Poznańskie są największym i najstarszym centrum wystawniczym w Polsce. Poznań to ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. W 25 szkołach wyższych studiuje ponad 110 tys. osób. Działają tu m.in.: opera, filharmonia, balet, teatry, kina, muzea, galerie sztuki.

Życie w takiej aglomeracji to ciągłe narażenie mieszkańców na zagrożenia zdrowia oraz życia. Liczba wypadków jest wciąż bardzo dużą, a więc i sytuacji do udzielania pierwszej pomocy jest znacznie więcej, niż w mniejszych miejscowościach.

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Mieszkając w tak dużym mieście, warto aby szkolić ludzi w udzielaniu pierwszej pomocy. Poznań, miasto o tak rozwiniętym przemyśle ma wartościowych pracowników również dzięki licznym kursom i szkoleniom w firmach produkcyjnych, finansowych, w szeroko pojętym biznesie. Kodeks Pracy wymusza na pracodawcach posiadanie pracowników, którzy odpowiednio pomogą w stanie zagrożenia życia. Kursy z pierwszej pomocy w Poznaniu mają sprostać tym wymaganiom stawianym firmom i instytucjom nie tylko lokalnie, ale i w całym kraju. Naszym zadaniem jest realizacja profesjonalnych szkoleń, odpowiednio przygotowanych merytorycznie i organizacyjnie, a także sprzętowo, by wspólnie z klientem budować odpowiedni poziom bezpieczeństwa w firmie.

blowing manikin

Szkolić powinno się jak największą ilość osób

Ciekawym punktem widzenia, jest to, że osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w miejscu pracy mają też wpływ na bezpieczeństwo innych ludzi w swoim mieście. Każdy pracownik, który zostanie przeszkolony z pierwszej pomocy, po pracy wraca przecież do domu i tam stanowi ostoję dla swojej rodziny, również pod kątem zdrowotnych problemów, szczególnie gdy dochodzi do stanu zagrożenia życia czy zdrowia. Ludzie są częścią tętniącego życiem miasta, chodzą po ulicach, do kina, teatru czy restauracji. Wszędzie tam będą wykorzystywać swoje umiejętności, jeżeli przyjdzie taka potrzeba. Dziewięćdziesiąt procent tych osób odbyło kurs pierwszej pomocy u swojego pracodawcy. Podejmując więc decyzję o tym, kto ma zostać oddelegowanym na kurs pierwszej pomocy w firmie, warto o tym pamiętać i dać jak największej grupie osób szansę na nabycie wartościowych umiejętności.

Oferta kursów pierwszej pomocy

Działalność firmy Medevac ma mocny wplyw na ten trend poprzez organizowanie bardzo dużej liczby kursów pierwszej pomocy. W Poznaniu znajduje się nasza siedziba i z tego miasta większość naszych trenerów wyjeżdża na szkolenia. Przeszkoliliśmy pracowników Urzędu Miasta pracujących w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji czy Poznańskim Centrum Świadczeń oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Od dwóch lat prowadzimy kursy pierwszej pomocy w jednej z największych firm produkujących samochody Volkswagen, gdzie naszymi absolwentami zostało już 1000 pracowników. Wśród naszych klientów jest kilkaset większych i mniejszych firm, które nie sposób wymienić. Jednakże każda z nich stanowi dla nas osobną, ważną kartę w historii naszych szkoleń, a księga ta jest bardzo opasła. Cieszy nas ich zaufanie, szczególnie że do wielu z nich wracamy, bo klienci chcą więcej, rozumiejąc, że nauka pierwszej pomocy to permanentny proces, który trzeba powtarzać.

Jak szkolimy?

Szkolimy praktycznie. Nasz zespół instruktorów pierwszej pomocy to głównie ratownicy medyczni lub pielęgniarze pracujący na co dzień w placówkach wielkopolskiej służby zdrowia.

rescue action firemen

Największym atutami naszych szkoleń są przede wszystkim organizacja kursu, czyli to, co na nim się dzieje i w jaki sposób wykorzystujemy czas. Pracujemy intensywnie i skupiamy się tylko na tym, co ważne. Przygotowanie trenerów do prowadzenia takich zajęć to kolejny nasz mocny atut. Do tego trzeba dołożyć odpowiedni sprzęt, w dużej ilości nowoczesny i pozwalających wszystkim uczestnikom szkolenia ćwiczyć jednocześnie. Taki właśnie mamy przepis na dobre kursy.

Szukasz profesjonalnych kursów pierwszej pomocy?

Doskonale trafiłeś. Niniejszy artykuł powinien upewnić Cię, że do tematu szkoleń podchodzimy bardzo poważnie i profesjonalnie. Mamy to dobrze poukładane w głowach i wiemy, jak osiągnąć odpowiedni efekt. Szkolimy w firmach produkcyjnych, w małych przedsiębiorstwach i największych w Polsce korporacjach. Realizujemy kursy dla osób indywidualnych, pracowników urzędów i instytucji państwowych. Szkolimy wszystkich, dla których ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka jest ważne.

Joanna Kotlińska

Joanna Kotlińska

Joanna jako nasz edytor pracuje nad tym, aby każda porcja wiedzy była merytoryczna i praktyczna. To osoba o wielu pasjach; począwszy od dietetyki przez muzykę, aż po trenowanie Krav Magi. Z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych i pomaga nam rozróżnić prawdy i mity na temat zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *