Medycyna alternatywna i leczenie holistyczne

Czy choroby cywilizacyjne to choroby nieuleczalne?

Zwykle nieodpowiednia dieta oraz brak zdrowego odżywiania doprowadza do powstawania chorób, które zwykliśmy nazywać chorobami cywilizacyjnymi. Czekając, aż uzyskamy pomoc idąc do lekarza raczej jesteśmy skazani na niepowodzenie. Medycyna akademicka nie zna sposobów na choroby przewlekłe, które okazują się niestety dla medycyny klasycznej chorobami nieuleczalnymi. Gdyby nie to, że współczesna medycyna w naszych czasach została poszatkowana na specjalizacje, które zajmują się każdym organem z osobna, byłoby pewnie dużo lepiej, no oczywiście skuteczniej.

Holistyczne leczenie człowieka

W medycynie alternatywnej, lekarz medycyny naturalnej rozpatruje człowieka całościowo. Nazywamy to leczeniem holistycznym. W medycynie naturalnej od zawsze wiadomo było, że wszystkie organy człowieka są od siebie zależne. I właśnie tylko taki sposób leczenia ma sens i najczęściej jest zakończony sukcesem. Do zdrowego życia nasz organizm potrzebuje zdrowego odżywiania. Potrzebujemy odpowiednich białek i tłuszczów, minerałów i witamin. Produkty z tych grup powinniśmy dostarczać w naszej codziennej diecie naszemu organizmowi.

Wpływ zdrowego odżywiania

Idealnym rozwiązaniem byłoby, aby odbywało się to w sposób naturalny, czyli w pożywieniu. Jeśli to nie jest możliwe to suplementacja minerałami i witaminami staje się koniecznością, chociaż to nie to samo. W serwisie znajdziesz wiele porad dotyczących leczenia ziołami, bioenergoterapii, akupresury, akupunktury. Na łamach serwisu Medycyna naturalna dostępna i na bieżąco aktualizowana lista najlepszych i najskuteczniejszych polskich uzdrowicieli.

Joanna Kotlińska

Joanna Kotlińska

Joanna jako nasz edytor pracuje nad tym, aby każda porcja wiedzy była merytoryczna i praktyczna. To osoba o wielu pasjach; począwszy od dietetyki przez muzykę, aż po trenowanie Krav Magi. Z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych i pomaga nam rozróżnić prawdy i mity na temat zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *