Jak wybrać okna?

Z jakiego materiału oraz o jakich parametrach wybrać okna?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że kupując okna wybieramy je na wiele lat. Szukając okien do swojego domu stajemy przed podjęciem kilku decyzji. Po pierwsze z jakiego materiału mają być wykonane po drugie jakiego dostawcę wybrać?

Warto jest więc poznać materiały z jakich okna są wykonane oraz opinie producentów okien oraz opinie klientów, na temat sprzedawców – czy wywiązali się ze swoich obowiązków. Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi tutaj – http://twoje-okna.com/ .

Wybór okien na podstawie parametrów, kolorystyki czy ceny?

Który materiał wybrać? Okna drewniane, okna pcv czy aluminiowe? Niezależnie, który materiał wybierzemy musimy pamiętać, że każdy z nich ma swoje wady oraz zalety. Nie ma idealnego materiału ani produktu. Każdy model będzie cechował się kilkoma zaletami i kilkoma wadami.

Okna z pcv są to okna najczęściej wybierane przez klientów. Plastik jest tworzywem bardzo trwałym oraz łatwym w utrzymaniu czystości. Nie wymaga malowania. Najczęściej sprzedawane są okna w kolorze białym od wewnątrz natomiast zewnętrzna część okna coraz częściej imituje drewno.  Drewno jako materiał naturalny jest materiałem bardzo ciepłym. Drewno charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Minusem jest jednak konieczność serwisowania. Serwisowanie polega na malowaniu, odnawianiu powłoki. Przy oknach drewnianych trzeba pamiętać, że bez konserwacji się nie obejdzie. Jest ona wymagana do wykonywania co jakiś czas. Drewno charakteryzuje się wysoką izolacyjnością.

Okna drewniane są wyjątkowo energooszczędne. Drewno nie przewodzi ciepła – dzięki temu produkty drewniane charakteryzują się bardzo wysoką termoizolacyjnością. Wymagają one natomiast prawidłowej pielęgnacji. Jednakże przy dobrej konserwacji mogą służyć nam przez długie lata. Droższą inwestycją będą okna drewniano-aluminiowe. Łączą one w sobie zalety energooszczędności drewna i wytrzymałości aluminium.

Katalogi producentów okien zawierają wiele modeli i typów. Przy każdym z nich określane są parametry. Istotnym parametrem przy zakupie okien jest energooszczędność. Im wartość współczynnika jest niższa to tym mniej ciepła wycieka z wnętrza pomieszczenia.

Kolejnym istotnym parametrem jest izolacja akustyczna podawana w decybelach. Jej współczynnik określa jaką wartość hałasu słyszymy wewnątrz pomieszczenia. Ten parametr ma szczególne znaczenie w miejscach gdzie jeżdżą regularnie pociągi, samochody czy w miejscach gdzie w sąsiedztwie znajdują się lotniska.

Gdy zapoznamy się już z wieloma katalogami producentów, przebrnęliśmy przez różnice w parametrach dochodzimy do kolejnej rzeczy jaką jest wybór dodatków do okien. Tutaj jest również pełna gama produktów. Przy oknach elementami, które musimy określić na etapie zamówienia są klamki, parapety, nawiewniki.

Kończąc wybór okien musimy sprecyzować ich kolor. Ludzie wybierają kolor okna na podstawie wnętrza w którym okno będzie zamontowane oraz elewacji zewnętrznej. Tutaj też każdy producent zadbał o szeroką paletę barw. Jest dostępna oczywiście standardowa paleta oraz dodatkowo płatne kolory. Życzymy trafnych wyborów iw właściwych decyzji. TWOJE-OKNA – twoje-okna.com jesteśmy do twojej dyspozycji

Andrzej Koprowski

Andrzej Koprowski

Andrzej Koprowski interesuje się dziennikarstwem internetowym. Pisze regularnie dla wielu portali internetowych oraz pomaga nam w kreatywnej współpracy. Absolwent Politechniki Śląskiej. Wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *