Kolor farb zewnętrznych do domu

Podczas gdy kolory wnętrza w domu muszą odzwierciedlać twoją osobowość, farby zewnętrzne powinny nie tylko mówić o twoim stylu, ale także powinny pasować do całej ulicy. Przy wyborze kolorów domu należy wziąć pod uwagę wiele czynników, więc z pewnością nie jest to wybór, który należy podjąć lekko. Jesteśmy tutaj, aby przeprowadzić Cię przez tę najważniejszą decyzję.

Wprowadzenie do farb zewnętrznych

W przeciwieństwie do farb wewnętrznych, farby zewnętrzne muszą być w stanie wytrzymać kaprysy pogody i zachować świeżo pomalowane spojrzenie przez surowe lata, chłodne zimy i ulewne monsuny. Wybrana farba powinna dobrze wyglądać, chroniąc jednocześnie dom przed zmianami temperatury, wilgocią i blaknięciem. Powinieneś także oprzeć swój wybór na tym, co jest wygodne dla twojego portfela; więc farba powinna być opłacalna i trwała. Rzeczywiście trudne połączenie.

Praca ze stylem architektonicznym

Wybrane kolory farb muszą dobrze pasować do charakteru Twojego domu i podkreślać najpiękniejsze cechy. Zasadą jest, że im prostszy projekt architektoniczny domu, tym mniej kolorów prawdopodobnie będziesz potrzebować. Nowoczesne domy mogłyby mieć tylko jeden lub dwa kolory, ale bardziej tradycyjne domy z gzymsami, listwami i kolumnami mogłyby używać czterech lub więcej odcieni, aby wydobyć piękno każdego elementu architektonicznego.

Jeśli przebywasz w zamkniętej społeczności, mogą istnieć już pewne zasady, które określają charakter projektu zewnętrznego i elementy twojego budynku. Zanim zaczniesz, sprawdź u budowniczych, aby sąsiedzi nie zawetowali twoich wysiłków! Przejedź się po okolicy, aby zobaczyć styl i charakter otaczających budynków.


[pt_view id=”8410b8d7ic”]

Wybierz paletę kolorów

Zwróć uwagę na szczegóły. Jeśli istnieją jakieś wybitne detale architektoniczne, takie jak deski lub ozdobne wsporniki okienne, możesz pomalować je kolorem w tej samej rodzinie kolorów, która uzupełnia główne ściany, ale nadal wyróżnia się. Malowanie ich w tym samym kolorze co ściany może uczynić je niewidocznymi, a możesz utracić piękno drobnych detali. Ponownie, jeśli chcesz, aby te elementy drastycznie się wyróżniały, wybierz kolor kontrastujący.

Drzwi i okiennice

Tutaj również musisz dokonywać wyborów kolorów celowo i mając na uwadze to, co jest wokół ciebie. Czy chcesz wtopić się w okolicę, czy też chcesz się wyróżniać? Jasne kolory, takie jak czerwony, niebieski, zielony lub żółty są popularnymi wyborami; podczas gdy białe lub naturalne drewno jest zawsze bezpiecznym wyborem.

Praca z ustalonymi szczegółami

Czy masz spadzisty dach lub pergolę, która rzuca światło i cień w ogrodzie? Zwróć uwagę na kolory dachu i wykończenia pergoli. Czy są podpory wykonane z metalu? Płytki na dachu? Pracuj z tym, co już jest na miejscu i używaj kolorów, które uzupełniają materiały budowlane, których nie można zmienić.

Jasno i ciemno

W razie wątpliwości pamiętaj, że jasne kolory sprawiają, że budynek wydaje się większy i dodaje mu świetności, podczas gdy ciemniejsze kolory ograniczają przestrzeń. Jest powód, dla którego Biały Dom jest pomalowany w tym właśnie odcieniu. Niektórzy projektanci lubią akcentować cienie i wgłębienia ciemniejszymi kolorami, a wykończenia, gzymsy i listwy malują nieco ciemniejszy odcień z tej samej rodziny kolorów.

Współczesna męskość definiowana jest poprzez działanie. Warto przeczytać: Mężczyzna, znaczy projekt

Kolory do okiennic i drzwi

Powierzchnie drewniane i metalowe mogą być wykończone wysokiej jakości emalią, która jest odporna na plamy i wodę. Drzwi i okna można pozostawić, z pięknie podkreślonymi naturalnymi słojami drewna. Możesz również pomalować je w jasnych odcieniach, które są w przeciwieństwie do ścian; rozważ białe ściany z czerwonymi drzwiami z plakatu lub kremowe ściany z ciemnozielonymi drzwiami.

Dobierz kolory do otoczenia

Rozejrzyj się i zobacz, jakie kolory są powszechnie używane w Twojej okolicy. Czy chcesz się wtopić, czy jesteś jednym z tych, którzy wolą przeciwstawić się ziarnom i wyróżniać? Chociaż możesz czerpać pomysły z sąsiedniego domu, dokonaj pewnych zmian, abyś nie został oskarżony o kopiowanie ich projektu. Od ciebie zależy, czy wybierzesz mieszanie, uzupełnianie czy kontrastowanie z kolorami używanymi przez sąsiadów.

Jeśli twój dom ma spadzisty dach i niektóre niepomalowane materiały – jak cegła lub kamień – upewnij się, że wszystkie kolory harmonizują się. Niektóre materiały mają kolory, które najlepiej wyglądają w stanie surowym. Surowy cement, niepomalowana cegła lub kamienne sztukaterie naprawdę nie wymagają zewnętrznego nakładania farby, aby poprawić ich wygląd.

Istnieje szeroka gama kolorów do wyboru na zewnątrz domu, ale dokonując wyboru, pamiętaj o otoczeniu. Wybierz kolory, które odpowiadają Twojemu stylowi i osobowości, ale również będą pasować do architektonicznego charakteru i elementów budynku.


[pt_view id=”d46aaa1mog”]

Sebastian Kaniewski

Sebastian Kaniewski

Sebastian Kaniewski jest magistrem studiów dziennikarskich. Prywatnie interesuje się prawem i szeroko pojętym marketingiem. W wolnych chwilach lubi obejrzeć dobry film lub zjeść coś dobrego.