Trening LST marihuany

LST ( Low Stress Training ) jest treningiem w którym naginamy roślinę, po to aby uzyskać dużo szczytów które po czasie będą głównymi, w efekcie czego roślinka będzie niższa za to z większą ilością topów. Trening LST jest jedną z najpopularniejszych metod na zwiększenie plonów. Trenować roślinki można w boksach uprawowych czy też na dworze pod gołym niebem, tu i tu sprawdza się znakomicie. Osoby początkujące, które spotykają się pierwszy raz z tego typu treningiem mogą nie do końca wszystko rozumieć, więc wyjaśniamy wam czym tak naprawdę jest trening LST.

Jak zrobić trening LST ?

W tego rodzaju treningu przywiązujemy główny szczyt blisko ziemi. Spowoduje to że odsłonimy pozostałe małe rozgałęzienia do których będzie docierało światło, roślina zareaguje tym, że te niższe rozgałęzienia będą rosły szybciej i staną się głównymi szczytami. Rozgałęzienia, które wypuściła roślina kiedy trochę podrosną, możesz kolejny raz podwiązać i z nich powstaną kolejne nowe, lecz nie należy naginać często, przeważnie raz lub dwa razy wystarczy.

Naturalnie po LST roślina będzie bardziej szersza i niższa co jest pożądane przez wielu growerów którzy oczekują niskiego wzrostu np. z powodu niskiego boxa lub na outdoorze gdzie rolnikowi zależy, aby jego roślinka nie była zbyt wysoka. Oczywiście trening LST powoduje dużo większe plony.

Czym podwiązywać rośliny ?

LST wykonuj używając jakiegoś sznurka, czy grubszego drutu, albo coś co nie uszkodzi rośliny. Nie używaj żyłki, nitki i cienkich materiałów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie rośliny. Przywiązana roślina chce się podnieść z powrotem do pionu, i cienki materiał może wbić się w łodygę. Trening LST należy robić z wyczuciem uważając aby nie złamać łodygi. 

Trening LST a automaty

Dla automatów jak najbardziej można zastosować trening LST, można powiedzieć że tego typu roślinki są stworzone do takiego treningu. Automaty mają krótki tryb wegetatywny i najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie trening LST który nie powoduje jakiegoś dużego stresu dla rośliny. Rolnicy osiągają świetne rezultaty stosując trening LST na swoich automatach.

W którym momencie rozpocząć LST ?

LST najlepiej robić gdy będziemy mieć 4-5 pięter liści. Oczywiście można też zacząć wcześniej, ale najbardziej przyjętą normą jest właśnie tyle. Na outdoorze dla roślin pełno sezonowych trening LST możesz zacząć robić trochę później, nawet po miesiącu normalnego wzrostu konopi. Często rośliny outdoor pełno sezonowe mają długi tryb wegetacji, więc roślina spokojnie zdąży wytworzyć swoje szczyty.

Automaty również świetnie spisują się w treningu LST

Jeśli poprawnie przeprowadzisz LST, to rośliny z pewnością odwdzięczą się dużą ilością topów. Pamiętaj, rośliny naginaj z wyczuciem, podwiązuj tak aby zapewnić niższym odrostom dobry dostęp do światła. Z czasem kiedy nabierzesz doświadczenia, trening LST będzie prosty do wykonania. Zawsze warto go stosować – przecież chyba każdy woli mieć większe plony i niewielkim wysiłkiem możemy zwiększyć ilość naszego palenia.

Joanna Kotlińska

Joanna Kotlińska

Joanna jako nasz edytor pracuje nad tym, aby każda porcja wiedzy była merytoryczna i praktyczna. To osoba o wielu pasjach; począwszy od dietetyki przez muzykę, aż po trenowanie Krav Magi. Z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych i pomaga nam rozróżnić prawdy i mity na temat zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *