Co zabrać na camping?

5 przeoczanych przedmiotów, które warto zabrać ze sobą na camping

Masz już dość zgiełku i rutyny? Czy zastanawiałeś się nad ucieczką od przyziemnej pracy i po prostu odpocząć, ale nic nie pasuje do twojego harmonogramu. W takim razie camping może być dla Ciebie. Możesz udać się na udany kemping w weekend i wrócić zrewitalizowanego mężczyzny, gotowego do pracy w poniedziałek. Ponadto budżet na spacer po lesie jest znacznie niższy niż w przypadku innych opcji wakacyjnych.

Teraz, jeśli zdecydowałeś się na biwak, najpierw powinieneś zdobyć niezbędne wyposażenie i ubrania. Śpiwory, namioty, plandeki, liny, taśmy, latarki itp. Są niezbędnymi rzeczami, które z pewnością zabrałbyś ze sobą. Jest jednak kilka rzeczy, których nikt nie bierze pod uwagę, ale w rzeczywistości są niezbędne do prawidłowego biwakowania. Oto 5 przedmiotów, które są pomijane podczas wakacji na kempingu.

Zestaw pierwszej pomocy

Zestaw pierwszej pomocy powinien znajdować się na szczycie listy rzeczy, które należy zabrać ze sobą na każdą wycieczkę i camping nie jest wyjątkiem. Jednak wielu zapomina o tym z myślą o wszystkich emocjach. Pomysł biwakowania wywołuje myśli o zabawie i relaksie, więc ludzie rzadko myślą o wypadkach i odniesionych obrażeniach. Jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć wypadków i zawsze lepiej jest być bezpiecznym niż żałować.

Poza tym drobne siniaki i skaleczenia, alergie i inne typowe problemy nie są niczym niezwykłym na pustyni. Jeśli musisz udać się na kemping, pęcherze na stopach, które są bardzo częste, mogą zepsuć twoje wrażenia. Twoje zestawy pierwszej pomocy są twoimi najlepszymi przyjaciółmi w tak trudnych czasach. Zbierz więc środki przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, aspiryny, bandaże i kremy na oparzenia. I panie, koniecznie dołącz tampony do swojego zestawu pierwszej pomocy. Nie zapomnij dołączyć środków dezynfekujących do swojego zestawu. Na kempingu zawsze brakuje wody, więc będziesz musiał użyć alternatywy, aby zabezpieczyć ręce przed bakteriami.

Jeśli w ogrodzie „zadomowiła się” młoda wiśnia, można ją zaszczepić późnym latem. Sierpień – idealny czas na okulizację drzew owocowych.

Zatyczki do uszu

Zatyczki do uszu nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl, gdy mowa o biwakowaniu, więc możesz nawet nie pomyśleć o zabraniu ich ze sobą. Ale są niezbędne, jeśli chcesz cieszyć się spokojnym snem. Camping zwykle poprzedza i odnosi sukcesy w innych wymagających fizycznie aktywacjach, takich jak wędrówki, trekking lub rafting. Musisz być w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym, aby z przyjemnością ukończyć wyzwania związane z takimi czynnościami. Bez dobrego snu będziesz cierpieć przez całą próbę, zamiast zanurzyć się w przygodzie.

Bez luksusu w swoim pokoju możesz mieć problemy ze snem. Trzepoczące namioty, entuzjastyczni koledzy z obozu śpiewają piosenki, chrapie z sąsiednich obozów, tryskając rzeką, jeśli obozujesz w pobliżu rzeki, wszystkie mogą wydawać dźwięki, które mogą cię obudzić przez całą noc. Noszenie zatyczek do uszu pomaga poczuć się bardziej komfortowo podczas snu, a tym samym cieszyć się podróżą.

Worki na śmieci

Zaśmiecanie jest jednym z najpoważniejszych problemów na kempingach. Ludzie zwykle przychodzą do miejsca, dobrze się bawią, a na koniec zostawiają duży stos odpadów jako swoje ślady. Odpady te nie tylko niszczą naturalne piękno tego miejsca, ale także wpływają na dziką przyrodę mieszkającą w pobliżu. Każdy rozsądny kamper z odrobiną moralności i poczuciem odpowiedzialności wobec natury nie będzie chciał zostawiać za sobą śladów śmieci. Podczas gdy większość ludzi zamierza utrzymać kemping w czystości, pomysł zabrania ze sobą worków na śmieci nie przychodzi im do głowy. Weź ze sobą duże worki na śmieci, aby zebrać wszystkie śmieci zgromadzone podczas wakacji, a następnie wyrzucić je w odpowiednie miejsca.


[pt_view id=”b1099efpsv”]

Baterie i power banki

Latarka to jedna z pierwszych rzeczy, które ludzie pakują, gdy przygotowują się na wakacje w lesie. Biorąc pod uwagę dość oczywisty fakt, że istoty ludzkie nie są w stanie widzieć w ciemności i nie będzie elektryczności, która pomogłaby naszym celownikom, latarki są bardzo przydatnym narzędziem po zapadnięciu nocy. Ale jeśli baterie w twoich światłach zgasną, stracisz wzrok w ciemności. Dlatego zawsze dobrze jest mieć przy sobie dodatkowe baterie.

Nie tylko latarki, jeśli masz przy sobie inne urządzenia elektroniczne, takie jak GPS, zawsze zabieraj ze sobą ładowarkę i power bank. Power banki mogą pomóc ci w ładowaniu elektroniki przez kilka dni, ale powerbanki zasilane energią słoneczną są lepszymi opcjami, ponieważ możesz je ładować bez źródła zasilania.

Chusteczki nawilżane

Jedną z dobrych rzeczy, na których nie można cieszyć się podczas biwakowania, jest stara, dobra kąpiel. O ile nie jesteś na kempingu nad rzeką, wody będzie za mało. Nawet jeśli jesteś w pobliżu strumienia, przyjemna kąpiel w nim może być niebezpieczna. Ponadto, gdy będziesz mieszkać na zewnątrz, dostaniesz na siebie dużo brudu i potu. Większość ludzi zakłada, że ​​zabrudzenie jest częścią kempingu i nie rozważa alternatywy dla kąpieli. Jednak to, że nie możesz wziąć prysznica, nie oznacza, że ​​powinieneś porzucić higienę. Zawsze możesz wziąć mokre chusteczki do czyszczenia bez użycia wody. Przetrzyj twarz, ręce i inne części ciała, aby je wyczyścić bez większego zamieszania.

Camping daje możliwość ucieczki od zgiełku miasta i przybliża Cię do natury. Życie w lesie jest zdecydowanie trudniejsze niż luksusowe życie, które możesz prowadzić. Ale to właśnie w tych trudach kryje się podniecenie. Wyżej wymienione przedmioty, choć na pierwszy rzut oka nie wyglądają tak ważne, są w rzeczywistości niezbędne do udanego wyjazdu na kemping.


[pt_view id=”54189cf40i”]