Dziesięć rzeczy, które warto mieć zawsze w samochodzie

Nawet jeśli dojazdy do pracy zajmują ci 15 minut w jedną stronę, w skali miesiąca w swoim aucie przebywasz przez ponad 10 godzin. Samochód jest ważną częścią twojej codzienności – warto więc zadbać, by w razie potrzeby niczego nam w nim nie zabrakło. Poświęć zatem kilka chwil na sporządzenie swojego samochodowego niezbędnika. Być może zaoszczędzisz dzięki temu cenne minuty i godziny.

Co warto mieć zawsze pod ręką w schowku lub w bagażniku auta?

1. Ładowarka lub kabel USB

Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu. A rozładowany smartfon to już niemal życiowa tragedia. Nie zapomnij więc zaopatrzyć się w samochodową ładowarkę – to koszt rzędu 20 zł, co nie jest wygórowaną ceną za poczucie bezpieczeństwa. Nowsze samochody wyposażone są w gniazda USB, a zatem tu wystarczy nam kosztujący zaledwie kilka złotych kabel.

2. Wilgotne serwetki

Przydadzą się nie tylko po to, by wyczyscić zabrudzone miejsca. Doskonale sprawdzą się choćby do odświeżenia dłoni, o co trudno w dłuższej podróży. Pomogą doprowadzić do odpowiedniego stanu przybrudzone buty czy kiepsko zbierające wodę wycieraczki.

3. Niezbędne papiery

Choć coraz mniejsza biurokracja pozwala nam zostawić w domu m. in. dowód rejestracyjny samochodu, są jednak dokumenty i formularze, które warto mieć ze sobą. Najważniejszym będzie zapewne dokument szkody z zakładu ubezpieczeń – oświadczenie w razie stłuczki, które spisują kierowcy uczestniczących w zdarzeniu pojazdów. W stresującej sytuacji możemy zapomnieć o niektórych ważnych elementach takiego dokumentu, więc gotowa „ściągawka” będzie dość cenna.

4. Długopis i kartki papieru

Z tego samego powodu warto mieć zawsze pod ręką coś do pisania. Ale nie chodzi wyłącznie o nieprzyjemne sytuacje na drodze. Potrzebujesz zapisać numer telefonu, a może żona dzwoni z listą zakupów? Lepiej miej przy sobie kartkę papieru i długopis.

Oferty leasingu zmieniają się nawet każdego dnia. Porównania leasingu.

5. Latarka

Odkąd wszyscy mamy mini-latarki w telefonach, nieco zapomnieliśmy o tych bardziej „stacjonarnych” urządzeniach. Tymczasem w razie wypadku czy sytuacji zagrożenia, telefon jest nam potrzebny w zupełnie innym celu. Osobna latarka może więc być pomocą w nietypowych chwilach – by oświetlić miejsce wypadku czy zasygnalizować niebezpieczną sytuację.

6. Butelka wody

W upalny dzień na trasie nerwowo wypatrujesz najbliższej stacji benzynowej? Unikniesz tego, jeśli w schowku znajdzie się butelka wody „na czarną godzinę”. Są sytuacje, gdy zapas wody przyda się po prostu ze względów zdrowotnych czy dla zapewnienia sobie dobrego samopoczucia. A te kilka złotych różnicy w cenie wody w sklepie i na stacji może być dodatkową motywacją.

7. Siatki

A propos sklepów – odkąd przestały nas one hojnie obdarzać darmowymi reklamówkami, każde większe zakupy to nawet kilka złotych wydane na torby. Schowaj więc parę siatek do bagażnika. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja na większe zakupy.


[pt_view id=”ba4af5f76a”]

8. Kilka złotych

Złotówka, dwa złote, pięć – nieco monet dobrze jest zachomikować w schowku, w razie konieczności drobnych wydatków. Złotówka przyda nam się, gdy udasz się na niespodziewane zakupy i nie będziesz chcieć rozmieniać banknotów tylko po to, by odblokować wózek. Kolejnych kilka złotych znajdzie zastosowanie, gdy przejeżdżając obok myjni najdzie cię refleksja o stanie zabłocenia karoserii.

9. Pompka

Kiedyś był to absolutny „must have” każdego kierowcy. Dziś, przy rozbudowanej sieci stacji paliw, urządzenie nieco przeszło do lamusa. Miejmy jednak świadomość, iż nadal w razie problemów technicznych może się nam przydać. Nie wszędzie bowiem mamy stacje paliw z kompresorami co kilka kilometrów, więc zwłaszcza w dłuższej podróży warto pamiętać o tym urządzeniu.

10. Podstawowe leki

Jeśli przyjmujesz regularnie określone medykamenty, zapewne masz je na co dzień przy sobie. Każdy jednak może mieć w samochodzie zapas środków na czarną godzinę. Specyfiki takie jak paracetamol czy ibuprofen, w razie pierwszych symptomów przeziębienia warto wziąć jak najwcześniej – i nie kupować kolejnego opakowania w aptece. Podobnie jest ze środkami opatrunkowymi. Choćby że względów higienicznych i estetycznych warto mieć w pogotowiu plastry na drobne rany i skaleczenia.


[pt_view id=”06da07ftke”]