Czemu kupujemy wyświetlenia na YouTube?

Treści YouTube są uważane za trzon marek, które chcą dotrzeć do potencjalnych klientów. Każdy YouTuber chce widzieć swój kanał na górze listy dla docelowych odbiorców. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy film ma dużą liczbę polubień. Również ci, którzy myślą o nowym biznesie, zawsze muszą wziąć pod uwagę wysiłek i koszta, jaki trzeba włożyć w poprawę widoczności nagranych materiałów w wyświetleniach na YouTube.

Polubienia na YouTube są ważnym wskaźnikiem, ponieważ uważa się, że bezpośrednio odzwierciedlają jakość i wartość treści danego filmu. Od jakiegoś już czasu dostępne są alternatywne platformy i nawet są całkiem niedrogie. Jednak to YouTube jest wciąż tą dominującą witryną, którą odwiedza setki tysięcy ludzi dziennie na całym świecie.

Czym są Łapki w górę na YouTube?

Łapki w górę, które widzisz pod filmikami na YouTube to odpowiednik Lajków. Zostawiane są przez użytkowników po to, by ocenić film. Jest to też metoda komunikacji z widzami. Poprzez zostawienie łapek pod filmem widzowie mogą dać znać czy zgadzają się z osobą, która nagrywa filmik. Im większa ilość łapek w górę, tym lepiej!

Zatem jest kilka oczywistych korzyści z kupowania polubień na YouTube. Nie jest to też trudne zadanie. Wystarczy odwiedzić strony serwisów i sprawdzić ich pakiety. Jeśli właśnie wypuściłeś film promocyjny, to zalecane jest kupienie polubień.

Ruch na stronie

Tysiące polubień na YouTube to atrakcyjna metoda reklamowania treści przez ciebie i widzów. Pozwala także skierować ruchu do witryn Twojej firmy.

Zaangażowanie użytkowników

Gdy mówimy o mediach społecznościowych, liczby zawsze mają znaczenie. Więcej polubień pod twoim filmem jest forma społecznej akceptacji. Gdy uzyskasz maksymalną liczbę polubień w swoim filmie, oznacza to, że jesteś autorytetem w danej niszy tematycznej.

Co więcej, kupowanie polubień na YouTube może bardzo pomóc w przyciąganiu uwagi. Użytkownicy wolą oglądać materiał który ma dużo laików i wyświetleń. Jest też większa szansa na to, że wezmą udział w dyskusji i zostawią jakiś komentarz.

Trzeba zachęcić odbiorców do oglądania

Więcej polubień pod nagraniem na YouTube zwiększa szanse filmu na promowanie i zachęca ludzi do jego obejrzenia. Każdy bowiem docenia fakt, że przyciągnął już uwagę innych użytkowników. Zakup pierwszej fali polubień w YouTube jest uważany za skuteczny sposób na zainteresowanie YouTuberem, ponieważ nikt nie chce być pierwszym, aby zostawić lajka albo komentarz.

Twoja szansa na dzielenie się nagraniem zwiększa się z ilością laików i wyświetleń

Wraz z rosnącą liczbą laików twoje nagranie będzie pozycjonowało wyżej, a także będzie chętniej udostępniane. Pozwoli ci się to wybić i zyskać kolejne polubienia, tym razem już organiczne. Gdy ludzie zainteresują się filmem, zaczną go oglądać i udostępniać go, twój marketingowy cel będzie osiągnięty. 

Sebastian Kaniewski

Sebastian Kaniewski

Sebastian Kaniewski jest magistrem studiów dziennikarskich. Prywatnie interesuje się prawem i szeroko pojętym marketingiem. W wolnych chwilach lubi obejrzeć dobry film lub zjeść coś dobrego.