Co umieścić na stronie internetowej?

Każdy przedsiębiorca staje przed naprawdę trudnym zagadnieniem dotyczącym obecności w sieci. Co umieścić na stronie internetowej? W dzisiejszych czasach firma bez własnej strony internetowej nie wygląda zbyt poważnie i nie budzi zaufania. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Każda firma powinna mieć wirtualną siedzibę

Internet to przede wszystkim możliwości znalezienia potencjalnych klientów. Dlatego prezentacja firmy w formie wirtualnej powinna być starannie dobrana i przemyślana. Aby poprawnie zaprezentować produkt lub usługę, najlepiej będzie, jak stronę www potraktujesz niczym własne biuro. Takie miejsce musi być przyjazne odbiorcom, ponieważ strona firmowa zastępuje w dzisiejszych czasach spotkanie biznesowe. To w tym miejscu klient podejmuje pierwsze decyzje.

Najważniejsze jest to, aby mieć dobry plan. Zanim zlecisz wykonanie strony profesjonalistom, przyłóż się do szczegółowego przygotowania zlecenia. Nie zostawiaj wszystkiego osobom trzecim. W końcu sam wiesz najlepiej, co jest najważniejsze w biznesie. Będziesz umiał wskazać na to, co wyróżnia Cię wśród konkurencji. Poza tym orientujesz się w branży i dlatego powinieneś też samodzielnie przygotować szczegółowy schemat dla swojego developera. Autentyczność to najważniejsza cecha, która bez problemu wyróżni twoją stronę wśród tysięcy innych stron.

Poszukaj takich współpracowników i doradców, którzy wsłuchają się w twoje potrzeby. Nie musisz zgadzać się na narzucone pomysły. Kieruj się własną intuicją. Dobry marketingowiec będzie umiał wczuć się w twoje wibracje i spojrzeć na projekt twoimi oczami.


[pt_view id=”29adfe4ov5″]

Jak stworzyć idealną firmową stronę internetową?

1. Kieruj się zasadą odwróconego spojrzenia. Popatrz na swoją działalność przez pryzmat osoby zainteresowanej Twoim produktem/usługą.
2. Postaw na minimalizm! Przejrzystość i wyrazistość to cechy pożądane przez osoby poszukujące usług w Internecie. Wszystkie informacje muszą być użyteczne dla odbiorców.
3. Przykuwaj uwagę wartościową treścią. Perswazyjne artykuły, ciekawe nagłówki zatrzymują przypadkowych gości. Zakładki o mnie, o firmie, aktualności to nie wypracowania z liceum. Nie ma tu miejsca na lanie wody. Opisy powinny przekazywać Twoją misję, w zwięzły i ciekawy sposób.
4. Odpowiedz na problemy Twoich klientów. Zastanów się jakich informacji mogą szukać na Twojej stronie.
5. Resposnsywoność to podstawowy wymóg każdej strony www. Twoja witryna musi dopasowywać się do ekranu każdej rozdzielczości. Zazwyczaj wersja mobile jest odwiedzana częściej od standardowej.
6. Optymalizacja pod kątem SEO – pozycjonowanie jest konieczne, a to wymaga treści. które są optymalizowane pod SEO. Bez odwiedzających nawet najlepiej zaprojektowana strona firmowa nie będzie wiele warta.


[pt_view id=”3373368wuk”]

Co umieścić na stronie internetowej?

1. STRONA DOMOWA

W tym miejscu dochodzi do pierwszego kontaktu z klientem. Strona startowa powinna być przejrzysta i musi zawierać najważniejsze informacje na temat produktów lub usług.
Przekaz powinien być hasłowy, a zatem postaw na konkrety.

Ponadto, pamiętaj aby zadbać o komfort potencjalnego czytelnika. Jeżeli reklamujesz się w sieci, przypilnuj aby reklamy i strona startowa były ze sobą spójne. Nie pozwól, aby klient po kliknięciu w baner lub link zastanawiał się czy na pewno dobrze trafił. Widoczne logo oraz opis usług powinny załatwić temat.

2. PORTFOLIO/REFERENCJE/OPINIE

Miejsce, w którym potwierdzisz jakość swoich produktów lub usług. Wiele osób zastanawiających się nad tym, co powinna zawierać strona internetowa, zapomina o zakładce z portfolio. Większość firm nie gromadzi referencji i opinii. Nawet jeżeli trafią w nasze ręce porzucamy je w czeluściach komputera. Nie wykorzystujemy ich należycie. Opinia zadowolonych klientów oraz naoczny obraz danej usługi pozwala klientowi poznać nas bliżej i ostatecznie podjąć decyzję.

3. CENNIK I ZASADY WSPÓŁPRACY​

Użytkownicy stron przede wszystkim szukają informacji na temat ceny. O ile kiepską stronę i utrudniony kontakt można jeszcze wybaczyć, to braku cennika już nie. O ile łatwiej byłoby, gdyby każda firma zamieszczała na swoich stronach cennik. Gdy nie ma szczegółowych informacji na temat danego produktu, większość ludzi bardzo często szuka dalej, a więc na innych stronach. Rzadko zdarza się, aby była konieczność wysyłania zapytania o ceny, chociaż w niektórych branżach to normalne. Ale z reguły ludzie chcą wiedzieć tu i teraz informacje których szukają, aby mogli od razu podjąć decyzje. Druga sprawa to zasady współpracy. Powinny składać się z najważniejszych informacji.

Każdy chciałby wiedzieć, jak to się potoczy. Będę biedny czy bogaty?

4. O MNIE/O FIRMIE

Podziel się z Twoimi klientami kawałkiem siebie. Pozwól się poznać. Zaprezentuj swoją misję. Pokaż siebie oraz ludzi, którzy tworzą Twoją firmę. W ten sposób łączymy świat wirtualny z rzeczywistym. Twój produkt staje się autentyczny, bo tworzą go „prawdziwi” ludzie.

5. AKTUALNOŚCI/BLOG

W tym miejscu warto zamieszczać treści, które wypozycjonują Waszą stronę. Artykuły branżowe mogą zainteresować potencjalnych klientów, którzy chętniej będą wracać na Twoją stronę. Dzięki wartościowym treściom, zakładka blog/aktualności staje się swoistą wędką na klientów.

Pamiętaj, aby każdy artykuł był zgodny z zasadami SEO. Pozycjonowanie na różnorodne frazy kluczowe, sprawi że trafisz do szerszego grona potencjalnych odbiorców.

6. KONTAKT

Bardzo dużo firm i osób prowadzących działalność ukrywa dane kontaktowe. Taki zabieg totalnie mija się z celem. Powinno nam zależeć, aby klient mógł skontaktować się z nami w najdogodniejszy sposób. Gdy w zakładce jest jedynie formularz kontaktowy, nie wygląda to profesjonalnie. Jest to też znak, że ktoś proboje się ukryć i zapewne będzie odpowiadał tylko na wybrane wiadomości. Automatycznie tworzy się negatywny wizerunek firmy.


[pt_view id=”64ad228bw2″]

Andrzej Koprowski

Andrzej Koprowski

Andrzej Koprowski interesuje się dziennikarstwem internetowym. Pisze regularnie dla wielu portali internetowych oraz pomaga nam w kreatywnej współpracy. Absolwent Politechniki Śląskiej. Wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *